zamansiz parcalar ve shabby chic :Eskimeyen Eskiler: Romantik ev blog- eskimeyen trend shabby chic stil
Ev dekorasyonunda yüzümüzü geçmişe çeviriyor, zamansız parçalardan ilham alıyoruz!
Yaza veda vakti…
Yaz çoğumuzun en sevdiği mevsim ama ağustos ayının sonuna yaklaşırken yılın bu güzel zamanıyla da vedalaşma vakti yaklaşıyor.
Tatiller bitti, yazlık ve dış mekanlardan kışlık evlere taşınma zamanı geldi! Hayatınızın önemli bir bölümünü geçirdiğiniz, yorulduğunuzda dinlendiğiniz, ailenizle olmanın huzurunu yaşadığınız, sevdiklerinizi ağırladığınız evinizin dekorasyonu üzerinde daha fazla çalışmaya ne dersiniz?
Bizim yazdan sonbahara geçişte dekorasyon konusunda ilham kaynağımız ise zamansız parçalar. Evinize yaşanmışlık duygusu ve karakter katacak eskitme parçalar ise başrolde! Ancak ev dekorasyonunuzu eskitme parçalarla güncellerken dikkat emeniz gereken bazı noktalar var. Bunların başında ise evinizin sahip olduğu dekorasyon stili geliyor. Ev dekorasyonu konusunda ilham kaynağınız eski İngiliz ve Fransız kır evleriyse ve dekorasyon stili Provence veya Country çağrışımlı ise eskitme parçalar sizin için kesinlikle doğru seçim olacak. Ancak eviniz modern bir stile sahipse eskitme parçaları kullanma konusunu bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Sonuçta kim zamansız bir şıklık yakalamak isterken, zamansız bir uyumsuzluğa düşmek ister ki?
Siz de dekorasyon konusunda geçmişten ilham almayı seven biriyseniz, eskitme parçalar kullanarak ev dekorasyonunda ‘vintage’ bir etki yaratabilirsiniz. Yatak odanızda eskitme bir komodin, salonda yaşanmışlık izleri taşıyan bir ayna, büfede nostalji dozunu artıran dekoratif bir şişe, evinize her girdiğinizde sizi karşılayan birvazo… Ne dersiniz harika olmaz mı?