23 Tem 2014

Romantik Evim: Dekorasyonda Romantizm...


                                                                Hayirli KAndiller...

Country tarzının doğum yeri Fransa olarak biliniyor. 17. ve 18. yüzyıl Fransa’sında Paris’i hariç, Fransa’nın ‘Provence’ olarak adlandırılan bölgesinde üretilen mobilyaları ve mimariyi referans alan country stiline bugün beyaz mobilyalar, patine zeminler ve ahşap dokular eşlik ediyor. Bunun sebebi ise Fransa dışında üretilen mobilyaları yapan marangozlar saray ya da asiller için üretim yapmıyorlardı. Bu nedenle onların ürettiği mobilyalarda daha basit malzemeler kullanılıyor, işçilik daha basit tutuluyordu. Ahşap malzeme cilalanmak ya da yaldız kaplanmak yerine sadece boyanıyor, kimi zaman kendi renginde bırakılıyordu. Kullanılan malzeme daha çok meşe, meyve ağaçları, ceviz ve bazen de maundu. Yüzeyler süslenmiyor, cilalanmıyor ya da yaldız kaplanmıyordu ama biçim olarak mobilyalar asillerin evlerinden ilham alıyordu. Özellikle kır evi stili olarak bilinen stil günümüzde modern country olarak yeniden şekillendiriliyor.Country stilinde açık renklerden ve onlara eşlik eden çiçek desenlerinden vazgeçilmez... Çiçek formlu aksesuarları da kullanabilirsiniz. Abartıya kaçmayan oymalı ürünleri de mutlaka edinin.
Zemini beyaz patine olarak düşünün. Mobilyalar da patine ve ahşap mobilyalar, bazı yerlerinde oymalar olan ama son derece sade ve kullanışlı parçalar. Bunlara eşlik eden en çarpıcı detay ise tekstillerin floral ve doğadan ilham alan desenleri. Ferforje bu stilin vazgeçilmez aksesuar malzemelerinden biri. Ayrıca hasır sepetler, eskitilmiş görünümdeki metal bahçe aksesuarları, bolca canlı çiçek bu stili tanımlamak için doğru aksesuarlar olacaktır. 


Copyright © 

Blogumun tüm hakları saklıdır. Buradaki bana aityazı ve fotoğrafların izin alınmadan başka bir ortamda kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. 

Copyright © 
I am flattered that you like my blog's content. All photos, written word and graphics are my sole original property, unless otherwise stated. A link back and credit are required for their reproduction. Written permission is required for commercial use. Thank You!

                                                      Romantik ev blog- romantik evim blog- shabby chic vintage aksesuarlar- romantik aksesuarlar- dekorasyonda romantizm etkisi...shabby chic dekorasyonda taze cicekler ve mumlar...shabby chic beyazlar...
romantic shabby and chic- romantic home style- romantik dekorasyon ve yasam tarzi....antika aksesuar- romantik mobilya ve pastel dekorasyon- romantik evim cicekler, romantik vintage mobilyalar- antika esyalar- nostaljik- nostaljik cicek desenleri -feminen evler- elle dekor-romantik dekorasyon tarzi
shabby chic homes

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder