12 Nis 2016

Romantik Ev: Country Dekorasyonda Romantik Detaylar

Country dekorasyonda ahsap ve feminen detaylar-Gumusler- samdanlar-mumlar


Beyaz ve ahsabin birlikteligiyle,
 sade  ve country dekore edilmis evlerde ,feminen detaylar nostaljik bir etki yaratir.
 Bazen vintage gumuslerin ışıltısı hareket katmaya yeter.
Ahsap mobilyalar gumuslerle  tamamlanir. Mat ve eskitme mobilyalarin icinde aksesuarda biraz parilti sadeligi bozmaz.
Kontrast bazen, renk degil 
ışık ve yansimalardir.mermer detaylarvintage mermer lamba ve dantel abajurlar Antika yatakbasi Samdanlar , lambaderler, abajurlar da mumlar gibi odanın tarzına ruh ve zarafet katacaktır. Aydınlatmayı planlayarak oturma odanıza, salt kullanışlı olmaktan, son derece karmaşık ve şık olmaya kadar uzanan çok farklı atmosferler kazandırabilirsiniz.


Tablo, aksesuar ve dolapların aydınlatılması daha rahat ve hoş bir mekân yaratılmasında yardımcı olacaktır.

Işık kaynağı ile doğrudan göz temasından kaçının. Parlaklık gözlerinizi rahatsız edebilir ve yorabilir. Sarkıt türü armatürler, abajur, aplik, lambaderler bu mekânlar için idealdir.Salonlarda kuvvetli halojen lamba kullanmaktan kaçınmak gereklidir.

Başlangıç noktası, genel aydınlatmayı sağlayan ana aydınlatmadır. Bu ışık, birden çok aydınlatma noktası kullanılarak elde edilmeli; doğal ve dinlendirici olmalı, göz kamaştırmamalıdır. Sonra, pratik aydınlatma gereksinimlerini düşünün, makyaj masası, gardrop için parlak ışık ve yatağın çevresinde okuma lambaları.
Son olarak da tasarımı zenginleştirmek ve yumuşaklık hissi vermek için bir Softone ampul ve belli bir 
nesneyi ya da özelliği yansıtmak için spot lambaları kullanılabilir.


Günün sonundaki enerji seviyenizi düşürmek için yatağınızın etrafında yumuşak ışıklar kullanin .Yemek odasında, yumuşak ve loş aydınlatmalı sıcak köşeler kusursuz bir hava yaratır. Odanın tüm özelliği atmosferinde gizlidir.
Yemek odasındaki aydınlatma , masada yemek yiyenlerin gözlerini rahatsız etmeyecek şekilde olmalı.  Masasının ortasındaki alçak bir ışık, odada bulunan herkesi bir araya getirir
Yemek odasinda esit dagilmis bir ışık için avize kullanmalısınız. Avizeler hem yeterli ışığı sağlar hem de yemek odası ya da bölümünüze görkem kazandırır.
Dekoratif açıdan mumlarınızı yemek masanızın üzerindeki şamdanlı bir avizenin içine yerleştirebilirsiniz. Mekâna teatral bir hava katmak için yemek masasının üzerine çok küçük bir abajur koymakta fayda var. Sadece bardaklara ışık vermek için avizesi çevrilebilen ampullü bir abajur kullanılabilir. 
Dogru isik efektleri evlerde romantik ortam saglamaniza ve dinlendirici bir ambiyans olusturmaniza yardimci olur.Bunlari sadece mumlarla saglamak yeterli olmaz.


RoMaNtiK Kalin..


Romantic country- french countryside- english cottage- black and white homes- french country cottage- fransiz KIR evleri- my beigelife- beige ahsap konsol- ocuntry tarzinda ahsap- beyaz koltuklar- yastiklar- vintage mobilyalar- en guzel cicekler- KIr evi bisiklet- KIRlarin kizi- en guzel bisiklet sepetli kasali- lavantalar ve leylaklar- leylaklarin altinda- rachel ashwell 2016 napkins and bedding- new napkins- matches- comfort- chic- konforlu chic evler- zamansiz parcalar- eskiler- vintage kapilar pencereler- beyaz evler- romantik keten ortulerler fransiz masasi- romantik masalar- deniz kizi romantik deniz konseptli evler sahil evi KIR evi beyaz evler- romantik country cottage evler- fransiz evleri summer in provence- provans stili- provansta yaz tatili- lavanta bahceleri ve sabunlar zeytin agaclari en guzel fransiz sepetleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder